۰

گزارش تصویری:تهدید منطقه قدیمی و تاریخی قم به‌واسطه عدم نظارت‌ها

قم نیوز: گودال عمیقی که سال‌ها قبل برای ساخت یک مجتمع تجاری بزرگ در بافت فرسوده قم و محله میدان کهنه حفر گردیده بود، رفته‌رفته واحدهای تجاری، مسکونی و آموزشی اطراف را که همگی جزء آثار ارزشمند تاریخی شهر بوده تهدید می‌کند.
به گزارش قم نیوز گودال عمیقی که سال‌ها قبل برای ساخت یک مجتمع تجاری بزرگ در بافت فرسوده قم و محله میدان کهنه حفر گردیده بود، رفته‌رفته واحدهای تجاری، مسکونی و آموزشی اطراف را که همگی جزء آثار ارزشمند تاریخی شهر به شمار می‌روند، در خود فرومی‌برد و موجب اخطار تخلیه برای آن‌ها شده است.

گذشته از آسیب دیدن جدی واحدهای تجاری تاریخی بازار کهنه، یکی از واحدهایی که مجبور به تعطیلی شده، مدرسه ملک‌زاده بوده که از قدیمی‌ترین مدرسه‌های قم به شمار می‌رود و با نام قدیم خود به نام مدرسه ارسطو، از سال 1324 فعالیت خود را آغاز کرده و از جمله فارغ‌التحصیلان آن می‌توان به جواد افشار کارگردان مطرح تلویزیون اشاره نمود.

این مدرسه با شرایط به وجود آمده به دلیل چاله گودبرداری شده، دانش آموزان این مدرسه در سال جدید دیگر به محل تحصیل خود باز نخواهند گشت و مجبور به مراجعه به مدارس مناطق مجاور شده‌اند که این رفت‌وآمد بدون سرویس برای کودکان کم سن و سال و اقشار متوسط این محله بسیار مشکل زا شده است.

انتهای پیام/ 113
شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۰
کد مطلب: 76281
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *